Sukces zawodniczek JK Kotwica

W miniony weekend 16-17 kwietnia odbywały się w Rybniku regaty z cyklu Pucharu Polski w klasie Optimist. 
 
Drużyna z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg w składzie Lilly May Niezabitowska, Aleksandra Bobula, Aleksandra Mac, Hanna Michałeczko, Alicja Kolasa, Zofia Michałeczko oraz Blanka Bobula zaprezentowały się znakomicie a dziewczyny zaznaczyły mocnym akcentem, że ten sezon będzie należał do nich. 
 
W pierwszych w tym sezonie dla naszych zawodników regatach z cyklu Pucharu Polski w klasie Optimist w Polsce brało udział 101 zawodników z 20 klubów z całej Polski oraz Czech. Przez dwa dni regat udało się rozegrać 4 z zaplanowanych 6 wyścigów. W sobotę kapryśna pogoda nie pozwoliła na rozegranie więcej niż jednego wyścigu, wiatr by słaby i mocno odkręcał. W niedzielę zupełnie inne nastroje od samego rana piękna pogoda i wiatr! 4 - 9 m/s. Bardzo płynnie sędzia główny Marian Krupa przeprowadził 3 wyścigi w bardzo dobrych i równych warunkach. 
 
Reasumując w kategorii dziewcząt najlepszą okazała się Aleksandra Bobula, a na najniższym stopniu podium stanęła Lilly May Niezabitowska. Pozostałe dziewczyny zajęły kolejno miejsca:
 
10 miejsce Aleksandra Mac
20 miejsce Alicja Kolasa
22 miejsce Hanna Michałeczko
24 miejsce Zofia Michałeczko
26 miejsce Blanka Bobula
 
Nasze wspaniałe dziewczyny na co dzień trenują w Jacht Klubie Kotwica w Tarnobrzegu, ale również są uczennicami sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Tarnobrzegu w której od 3 lat realizowany jest program żeglarstwa dla najmłodszych. 
 
Serdeczne gratulacje dla naszych zawodniczek za wyniki i ciężką pracę. Czekamy na kolejne regaty, które już za kilka dni w Tarnobrzegu "III Ogólnopolskie Regaty o Puchar Mariny Tarnobrzeg". Już trzymajmy kciuki za zawodników i warunki meteo oby dopisały.
 
info - Trener: Janusz Bobula / JK Kotwica