Punkt Informacji Turystycznej Punkt Informacji Turystycznej

Czy wiesz że Czy wiesz że

Numer alarmowy Jeziora Tarnobrzeskiego

W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających nad Jeziorem Tarnobrzeskim MOSiR Tarnobrzeg uruchomił


 NUMER ALARMOWY JEZIORA TARNOBRZESKIEGO

 504 40 10 20

Witamy na stronie jeziora tarnobrzeskiego Witamy na stronie jeziora tarnobrzeskiego

Prawie 500 hektarów wody, ponad 40 metrów głębokości, dwie plaże. Jedno z najczystszych jezior w kraju (90% wpuszczonej wody ma I klasę czystości), z niebywale przejrzystą wodą i stałym, dość silnym wiatrem. Miejsce akcji międzynarodowych zawodów wakeboardowych, ogólnopolskich windsurfingowych, kitesurfingowych i regat żeglarskich. Mocne wrażenia gwarantuje najdłuższa w kraju tyrolka – zjazd linowy o 520 metrach długości, z różnicą poziomów sięgającą 20 metrów, pozwalającą osiągnąć prędkość ponad 70 km na godzinę! Ciekawą propozycją szaleństw jeziorowych jest blooming. Raj na ziemi dla wędkarzy, żeglarzy, nurków i płetwonurków. Zakątek idealny dla tych, którzy bez aktywnego wypoczynku i uprawiania najprzeróżniejszych sportów wodnych nie wyobrażają sobie spędzania wolnego czasu. Swój azyl znajdą tu także amatorzy leniuchowania, plażingu i tzw. „nicnierobienia” w pięknych okolicznościach przyrody: wszyscy spragnieni jedynie szumu fal i wszechobecnej zieleni.
 
Teren przy jeziorze jest tak atrakcyjny i zróżnicowany, że odbywają się tu zarówno zawody Pucharu Podkarpacia Off-Road, jak i zloty miłośników karawaningu, marsze nordic walking, biegi, zawody siatkówki plażowej, długodystansowe zawody pływackie, różnego typu pokazy sportowe i imprezy rekreacyjne. Na plaży prowadzone są zajęcia zumby dla dzieci i dorosłych, aqua fitness oraz zawody Cross Fit. Od lat, fale jeziora niosą dźwięki płynące w czasie ogólnopolskiego festiwalu szantowego „Nowy brzeg, nowa fala”. Co roku wybierana jest Miss Jeziora Tarnobrzeskiego! W 2016 r. rusza kolejne, cykliczne wydarzenie: S16 Festival Siarki, Ognia i Bębnów!
 
Nad jeziorem działa profesjonalna stanica wodniacka z 60-metrową keją, nowoczesny kompleks wypoczynkowy – Marina Tarnobrzeg. Jest tu także tymczasowa baza nurkowa oraz punkty tzw. małej gastronomii. Od czasu otwarcia akwenu, tj. od 2010 r., infrastruktura wokół jeziora z każdym rokiem jest systematycznie uzupełniana, m.in. o place zabaw dla najmłodszych amatorów wypoczynku nad wodą. Fakt, że ten sztuczny akwen wodny powstał w miejscu dawnej kopalni siarki, jest wyczynem unikatowym na skalę światową!
 
Ze względu na potwierdzoną obecność wód siarczkowych, nad Jeziorem Tarnobrzeskim nie tylko wypoczniesz. Tu masz szansę odmłodnieć, wyzdrowieć i wypięknieć!
 
Współrzędne geograficzne:
Szerokość geograficzna: 50.543541 N
Długość geograficzna: 21.642053 E
Wysokość: 101 m n.p.m.
 
 
ZAPRASZAMY DO TARNOBRZEGA!
MIASTA NA FALI!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
 
Nad jeziorem działa profesjonalna stanica wodniacka z 60-metrową keją, nowoczesny kompleks wypoczynkowy – Marina Tarnobrzeg. Jest tu także tymczasowa baza nurkowa oraz punkty tzw. małej gastronomii. Od czasu otwarcia akwenu, tj. od 2010 r., infrastruktura wokół jeziora z każdym rokiem jest systematycznie uzupełniana, m.in. o place zabaw dla najmłodszych amatorów wypoczynku nad wodą. Fakt, że ten sztuczny akwen wodny powstał w miejscu dawnej kopalni siarki, jest wyczynem unikatowym na skalę światową!Prawie 500 hektarów wody, ponad 40 metrów głębokości, dwie plaże. Jedno z najczystszych jezior w kraju (90% wpuszczonej wody ma I klasę czystości), z niebywale przejrzystą wodą i stałym, dość silnym wiatrem. Miejsce akcji międzynarodowych zawodów wakeboardowych, ogólnopolskich windsurfingowych, kitesurfingowych i regat żeglarskich. Mocne wrażenia gwarantuje najdłuższa w kraju tyrolka – zjazd linowy o 520 metrach długości, z różnicą poziomów sięgającą 20 metrów, pozwalającą osiągnąć prędkość ponad 70 km na godzinę! Ciekawą propozycją szaleństw jeziorowych jest blooming. Raj na ziemi dla wędkarzy, żeglarzy, nurków i płetwonurków. Zakątek idealny dla tych, którzy bez aktywnego wypoczynku i uprawiania najprzeróżniejszych sportów wodnych nie wyobrażają sobie spędzania wolnego czasu. Swój azyl znajdą tu także amatorzy leniuchowania, plażingu i tzw. „nicnierobienia” w pięknych okolicznościach przyrody: wszyscy spragnieni jedynie szumu fal i wszechobecnej zieleni.
Teren przy jeziorze jest tak atrakcyjny i zróżnicowany, że odbywają się tu zarówno zawody Pucharu Podkarpacia Off-Road, jak i zloty miłośników karawaningu, marsze nordic walking, biegi, zawody siatkówki plażowej, długodystansowe zawody pływackie, różnego typu pokazy sportowe i imprezy rekreacyjne. Do końca wakacji, we wszystkie niedziele, o godz. 11 na plaży prowadzone są zajęcia zumby dla dzieci i dorosłych, aqua fitness oraz zawody Cross Fit. Od lat, w sierpniu, fale jeziora niosą dźwięki płynące w czasie ogólnopolskiego festiwalu szantowego „Nowy brzeg, nowa fala”. Co roku wybierana jest Miss Jeziora Tarnobrzeskiego!
Nad jeziorem działa profesjonalna stanica wodniacka z 60-metrową keją, nowoczesny kompleks wypoczynkowy – Marina Tarnobrzeg. Jest tu także tymczasowa baza nurkowa oraz punkty tzw. małej gastronomii. Od czasu otwarcia akwenu, tj. od 2010 r., infrastruktura wokół jeziora z każdym rokiem jest systematycznie uzupełniana, m.in. o place zabaw dla najmłodszych amatorów wypoczynku nad wodą. Fakt, że ten sztuczny akwen wodny powstał w miejscu dawnej kopalni siarki, jest wyczynem unikatowym na skalę światową!