Web Content Accessibility Guidelines
Kontrast
Kursor
Czcionka
Obrazy
Odnośniki

Baza nurkowa nad Jeziorem Tarnobrzeskim oficjalnie oddana do użytku

Baza Nurkowa Machów – tak nazywa się centrum nurkowe nad brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego, wybudowane przez Ligę Obrony Kraju. To najnowocześniejszy tego typu obiekt w kraju. Niedawnoa, baza została oficjalnie oddana do użytku.

– Ten obiekt to dowód na to, że marzenia się spełniają. W 2001 roku, będąc na poligonie w Nowej Dębie, przyjechałem tu z ówczesnym prezesem LOK i jego zastępcą. Nie było jeszcze jeziora, w „dołku machowskim” pracowały koparki. Powiedziałem im wtedy, że tu będzie piękne jezioro i nad nim baza LOK. Popatrzyli na mnie dziwnie. Dziś otwieramy tu najnowocześniejszą w Polsce bazę nurkową – stwierdził pułkownik Jerzy Salamucha, prezes zarządu głównego LOK.

Nurkowie zagościli nad tarnobrzeskim jeziorem zaraz po jego otwarciu. Na początku w spartańskich warunkach i trochę po „partyzancku”. Udało się jednak przekonać ówczesne władze miasta i samorząd, żeby wydzielili działkę nad jeziorem dla LOK. Tam powstała prowizoryczna baza. Dziś, po 8 latach, stoi tu centrum nurkowe z prawdziwego zdarzenia, mieszczące się w przykuwającym uwagę architekturą budynku, a tarnobrzeski ośrodek nurkowy LOK jest jednym z wiodących w Polsce.

Dzięki bazie nurkowej Machów, nad Jeziorem Tarnobrzeskim regularnie szkolą się żołnierze, policjanci, strażacy, straż graniczna i wiele innych służb. Prowadzone są też kursy dla zwykłych miłośników nurkowania. Zarówno akwen, jak i baza, cieszą się znakomitą opinią wśród użytkowników.

Nowa siedziba bazy nurkowej mieści pomieszczenia szkoleniowe, zaplecze socjalne i sanitarne, dużą, okrągłą salę konferencyjną, a także pokoje mieszkalne.

Baza nurkowa nad Jeziorem Tarnobrzeskim oficjalnie oddana do użytku
Baza nurkowa nad Jeziorem Tarnobrzeskim oficjalnie oddana do użytku