Web Content Accessibility Guidelines
Kontrast
Kursor
Czcionka
Obrazy
Odnośniki

Park Linowy Machów

 Park Linowy Machów zlokalizowany jest nad brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego (ul. Plażowa). Miłośnicy mocnych wrażeń i sportowych aktywności będą mogli sprawdzić się na torze przeszkód zawieszonym 3 metry nad ziemią.

Z parku linowego mogą korzystać wszyscy, którzy ukończyli 8 lat i mają powyżej 130 centymetrów wzrostu. Na odwiedzających będzie czekać 17 przeszkód rozmieszczonych między drzewami i na tak zwanych drewnianych wspornikach palowych. Są kładki, mosty, siatki.

Najwyższa trasa (czerwona) przebiega na wysokości 3 do 4 metrów, łatwiejsza (zielona) około metra nad ziemią. Na trasach obowiązywać będzie przepięciowy system asekuracji – w użyciu będą więc uprzęże i karabinki, a także kaski ochronne. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwa wyszkolona obsługa.

Park Linowy Machów czynny jest codziennie od godziny 11 do 20. Bilety na trasy – w zależności od stopnia trudności – kosztują 20 lub 25 złotych. Płatność przyjmowana jest tylko gotówką.

Park linowy powstał przy okazji rewitalizacji terenów nad jeziorem – w ramach programu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów poprzemysłowych miasta Tarnobrzega poprzez zagospodarowanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego, etap I.”

Park Linowy Machów
Park Linowy Machów
Park Linowy Machów
Park Linowy Machów