Web Content Accessibility Guidelines
Kontrast
Kursor
Czcionka
Obrazy
Odnośniki

Baza nurkowa

Baza nurkowa LOK „Machów” ulokowana jest na prawo od wjazdu nad jezioro. Baza jest czynna sześć dni w tygodniu - od godziny 10.00 do 20.00(oprócz poniedziałków).


W jeziorze pasują bardzo dobre warunki do nurkowania. Widoczność dochodzi do kilkunastu metrów. Do głębokości 42m dociera światło słoneczne, nie ma konieczności używania latarki. Akwen jest wymarzonym miejscem dla miłośników nurkowania. Jego zachodni brzeg opada łagodnie, natomiast na wschodnim znajdują się kilkunastometrowe ścianki i urwiska, a dno przecinają żleby. W południowej części jeziora napotkamy z kolei podwodne łąki.


W bazie istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu i nabicia butli. Pod wodą znajdują się między innymi dwie platformy do ćwiczeń o wymiarach odpowiednio 4 x 4 m i 2.2 x 2.2 m, umieszczone na głębokości 5 i 9 metrów, łódź kabinowa „Raja” na 13 metrach i motorówka na 9 metrach głębokości, a także „tor przeszkód” i lustro. Wszystkie atrakcje są oporęczowane 

Wstęp na bazę wynosi aktualnie 35 zł od nurka, 20 zł od instruktora, który prowadzi szkolenie dla minimum 2 kursantów i 10 zł od osoby towarzyszącej. Dzieci osób towarzyszących i nurkujących ponoszą opłatę w wysokości 5 zł. Obecnie na terenie bazy trwa budowa nowego ośrodka szkoleniowego. 

Więcej informacji na stronie www.lok-octopus.pl/baza-machow. Tam też można znaleźć informacje na aktualnych warunków do nurkowanie – widoczności pod wodą i jej temperaturę. 


Kontakt z administracją bazy

Mirosław Kowalczyk tel. 889403441, Krzysztof Gronek tel. 606 662 169

 

Baza nurkowa
Baza nurkowa